Untitled-1
live im_tsf
sayfa 1
buton
GSB_mavi_-1
 tsf logo_2015
adana logo
HS Logo EN Adana_Hrz RGB

banner_isbank_468
Türkiye Şampiyonası - Tur 4
IMG 2251
Adana’da gerçekleştirilen 2015 Türkiye Satranç Şampiyonası, 30 Kasım 2015 tarihinde oynanan 4. tur karşılaşmaları ile devam etti.
 
Şampiyonanın 4. turu sonunda altı sporcu kazanca ulaşırken bir masa beraberlikle bitti. GM Dragan Solak, FM Bahadır Özen karşısında, GM Alexaneder Ipatov ise WGM Betül Cemre Yıldız karşısında galibiyet elde ederek dörtte dört yaptı ve puan kaybetmeden şampiyonluk mücadelesine devam ediyorlar. Günün en önemli oyunu IM Aziz Mert Erdoğdu - GM Barış Esen karşılaşmasıydı ve çetin mücadele berabere bitti. Bu sonuçla birlikte Erdoğdu beşinci tura bir puan farkla üçüncü sırada giriyor. Gani Eren Ererdem ile olan oyununda zaman sıkışmasında kötü duruma düşen GM Kıvanç Haznedaroğlu, oyun sonunda rakibinin hatalarından yararlanarak oyunu kazanca çevirmesini bildi.  Mustafa Yelken ve FM Orkhan Eminov ise bu turda ilk galibiyetlerini aldılar.

IM Can Arduman ve Özgür Akman'ın konuklarıyla birlikte canlı yorum ve analizler yaparak renk kattığı şampiyonanın beşinci turu yarın saat 15.00'te oynanacak. Müsabakalara ilişkin soru soracak ya da yorum yapacak satranç severler, #TR2015 etiketi ile Türkiye Satranç Federasyonu resmi 
Facebook ve Twitter hesapları aracılığıyla ya da  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  adresine mail atarak canlı yayında bu heyecana ortak olabiliyorlar.

Müsabakalara ilişkin analiz ve yorumlar:

 
 


tur4 1
 Mustafa Yelken 1 – 0  Doğan Küçük
tur4 2
 FM Bahadır Özen 0 - 1 GM Dragan Solak 
tur4 3
  FM Orkhan Eminov 1 - 0 IM Umut Atakişi
tur4 4
  GM Kıvanç Haznedaroğlu 1 - 0 Gani Eren Ererdem
tur4 5
 Murat Yelligedik 0 - 1 CM Şiar Yaran
tur4 6
 WGM Betül Cemre Yıldız 0 - 1 GM Alexander Ipatov
tur4 7
 IM Aziz Mert Erdoğdu ½ - ½ GM Barış Esen
 
Turkish Chess Federation © 2014