Untitled-1
live im_tsf
sayfa 1
buton
GSB_mavi_-1
 tsf logo_2015
adana logo
HS Logo EN Adana_Hrz RGB

banner_isbank_468
Türkiye Şampiyonası - Tur 5
tur5 127 Kasım 2015 tarihinden beri Adana’da devam eden 2015 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda 5 tur geride kaldı.
 
Bugün oynanan 5. tur müsabakaları sonucunda büyükustalar Dragan Solak ve Alexander Ipatov bugünü de kayıpsız kapatarak tam puanla lider durumda yer alıyorlar. Günün en uzun süren oyunu GM Barış Esen - Mustafa Yelken karşılaşmasıydı. Yelken’in dirençli oyunu sonucu değiştirmeye yetmedi ve 82 hamle sonunda günü kazançla kapatan Esen oldu. Büyükusta Esen bu sonuçla birlikte üçüncü sıraya yükseldi. IM Aziz Mert Erdoğdu ise şampiyonadaki ilk yenilgisini rakibi Ipatov karşısında aldı. Günün beraberlikle biten maçları IM Umut Atakişi- GM Kıvanç Haznedaroğlu ve CM Şiar Yaran - WGM Betül Cemre Yıldız partileriydi.
 
IM Can Arduman ve Özgür Akman’ın konuklarıyla birlikte canlı yorum ve analizler yaparak renk kattığı şampiyonanın altıncı turu yarın saat 15.00’te oynanacak.
 
Müsabakalara ilişkin soru soracak ya da yorum yapacak satranç severler, #TR2015 etiketi ile Türkiye Satranç Federasyonu resmi Facebook ve Twitter hesapları aracılığıyla ya da Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine mail atarak canlı yayında bu heyecana ortak olabiliyorlar.
 
Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:
 


tur5 1
GM Barış Esen 1 - 0 Mustafa Yelken 
tur5 2

GM Alexander Ipatov 1 - 0 IM Aziz Mert Erdoğdu

tur5 3
 CM Şiar Yaran ½ - ½  WGM Betül Cemre Yıldız
 
tur5 4
 Gani Eren Ererdem 1 -0 Murat Yelligedik
 
tur5 5
 IM Umut Atakişi ½ - ½  GM Kıvanç Haznedaroğlu
 
tur5 6
 GM Dragan Solak 1 - 0 FM Orkhan Eminov
 
tur5 7
 Doğan Küçük 0 - 1  FM Bahadır Özen
 
Turkish Chess Federation © 2014