Untitled-1
live im_tsf
sayfa 1
buton
GSB_mavi_-1
 tsf logo_2015
adana logo
HS Logo EN Adana_Hrz RGB

banner_isbank_468
Türkiye Şampiyonası - Tur 7
2015 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda 7 tur geride kaldı.

IMG 2411
Bugün oynanan 7. tur karşılaşmalarında zaman sıkışmaları sonuçlarda belirleyici oldu. IM Umut Atakişi - WGM Betül Cemre Yıldız, GM Barış Esen- CM Şiar Yaran karşılaşmalarında Atakişi ve Esen’in bayrakları düştü ve maçlarını kaybettiler. Doğan Küçük - GM Kıvanç Haznedaroğlu karşılaşmasının beraberlikle bitmesi günün dikkat çeken sonuçlarından biriydi.  Doğan Küçük, büyükusta rakibi karşısında güzel bir oyun çıkardı.  FM Bahadır Özen - FM Orkhan Eminov oyunu da beraberlikle bitti ve günün en uzun mücadelesiydi.
 
7 tur sonunda GM Alexander Ipatov tam puanla tek başına lider durumda bulunuyor. Günü kayıpsız kapatan GM Dragan Solak bir, IM Mert Erdoğdu ise iki puan farkla Ipatov’u takip ediyorlar.
 
IM Can Arduman ve Özgür Akman’ın konuklarıyla birlikte gerçekleştirdiği canlı yayın, şampiyonaya renk katmaya devam ediyor.
 
Müsabakalara ilişkin soru soracak ya da yorum yapacak satranç severler, #TR2015 etiketi ile Türkiye Satranç Federasyonu resmi Facebook ve Twitter hesapları aracılığıyla ya da Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine mail atarak canlı yayında bu heyecana ortak olabilirler.
 
Türkiye Şampiyonası, bir günlük aranın ardından 5 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’te oynanacak 8. tur karşılaşmaları ile devam edecek.
 
Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:

 tur7 1
 GM Alexander Ipatov 1 - 0 Mustafa Yelken
tur7 2
 CM Şiar Yaran 1 - 0 GM Barış Esen
tur7 3
 Gani Eren Ererdem 0 - 1 IM Aziz Mert Erdoğdu
tur7 4
 IM Umut Atakişi 0 - 1 WGM Betül Cemre Yıldız
tur7 5
 GM Dragan Solak 1 - 0 Murat Yelligedik
tur7 6
  Doğan Küçük ½ - ½ GM Kıvanç Haznedaroğlu
tur7 7

 FM Bahadır Özen  ½ - ½  FM Orkhan Eminov

 
Turkish Chess Federation © 2014