Untitled-1
live im_tsf
sayfa 1
buton
GSB_mavi_-1
 tsf logo_2015
adana logo
HS Logo EN Adana_Hrz RGB

banner_isbank_468
Ipatov 8'de 8
IMG 2439
2015 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda bugün 8. tur müsabakaları oynandı.
 
Şampiyonayı zirvede sürdüren büyükusta Alexander Ipatov, bugün Şiar Yaran karşısında aldığı galibiyetle 8’de 8 yaparak puan kaybetmeden liderliğini korudu. Günün kritik karşılaşması GM Dragan Solak - WGM Betül Cemre Yıldız partisiydi. Türkiye Kadınlar Şampiyonu Yıldız, zor ama beraberlik şansları da bulunan oyunsonunu Solak’a karşı savunmadı ve Solak bu galibiyetle Ipatov’u bir puan geriden takibini sürdürdü. IM Mert Erdoğdu ise IM Umut Atakişi karşısında elde ettiği kazanç ile dokuzuncu tura üçüncü sırada giriyor.
 
Türkiye Kupası dördüncüsü Mustafa Yelken, Türkiye Kupası şampiyonu olan rakibi FM Orkhan Eminov karşısında, tahtada dört filin yer aldığı oyunsonunda güçlü rakibine karşı kazandı. Büyükusta Kıvanç Haznedaroğlu ve FM Bahadır Özen’in çekişmeli mücadelesi beraberlikle biterken, Murat Yelligedik, Doğan Küçük ile berabere kalarak şampiyonadaki ilk yarım puanını elde etti.
 
Müsabakalara ilişkin soru sormak ya da yorumlarını paylaşmak isteyen satranç severler, #TR2015 etiketi ile Türkiye Satranç Federasyonu resmi Twitter hesabına (@TurkishChess) tweet atarak; resmi Facebook sayfasında ilgili gönderinin altına yorum yazarak ya da Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine e-posta atarak canlı yayında bu heyecana ortak olabilirler.

 Türkiye Şampiyonası, yarın saat 15.00’te oynanacak 9. tur karşılaşmaları ile devam edecek.

Müsabakalara ilişkin analiz ve yorumlar:
 
 tur8 1
 Mustafa Yelken 1 - 0 FM Orkhan Eminov
tur8 2
 GM Kıvanç Haznedaroğlu  ½ - ½ FM Bahadır Özen
tur8 3
 Murat Yelligedik  ½ - ½ Doğan Küçük
tur8 4
 WGM Betül Cemre Yıldız 0 - 1 GM Dragan Solak 
tur8 5
 IM Aziz Mert Erdoğdu 1 - 0 IM Umut Atakişi
tur8 6
 GM Barış Esen 1 - 0 Gani Eren Ererdem
tur8 7
 GM Alexander Ipatov 1 - 0 CM Şiar Yaran
 
Turkish Chess Federation © 2014