Untitled-1
live im_tsf
sayfa 1
buton
GSB_mavi_-1
 tsf logo_2015
adana logo
HS Logo EN Adana_Hrz RGB

banner_isbank_468
Türkiye Şampiyonası - Tur 9
IMG 2559
14 sporcunun şampiyonluk için mücadele ettiği, Adana Ramada Otel’de gerçekleştirilen 2015 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda bugün 9. tur oynandı.   
 
GM Alexander Ipatov, 2015 Türkiye Gençler Şampiyonu Gani Eren Ererdem karşısında aldığı galibiyet ile 9 tur boyunca puan kaybetmeden liderliğini koruyarak büyük bir başarıya imza atıyor. GM Ipatov’u bir puan geriden takip eden GM Dragan Solak, şampiyonanın güçlü sporcularından uluslararası usta Mert Erdoğdu ile mücadelesinden de galip gelmeyi başararak zirveyi yakından takibi sürdürüyor. IM Erdoğdu ise bugün aldığı mağlubiyet sonucu büyükusta Solak’ı iki puan farkla takip ediyor.  
 
IM Umut Atakişi - GM Barış Esen, FM Orkhan Eminov - GM Kıvanç Haznedaroğlu  ve Doğan Küçük -  WGM Betül Cemre Yıldız oyunları günün berabere biten partileriydi.
 
CM Şiar Yaran’a karşı oynayan Mustafa Yelken ve Murat Yelligedik’e karşı oynayan FM Bahadır Özen ise günü kazançla kapatan diğer sporcular oldu.
IMG 2495IM Can Arduman ve Özgür Akman'ın sunumuyla gerçekleşen canlı yayınlar esnasında müsabakalara ilişkin soru sormak ya da yorumlarını paylaşmak isteyen satranç severler, #TR2015 etiketi ile Türkiye Satranç Federasyonu resmi Twitter hesabına (@TurkishChess) tweet atarak; resmi Facebook sayfasında ilgili gönderinin altına yorum yazarak ya da Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine e-posta atarak bu heyecana ortak olabilirler.
 
Türkiye Şampiyonası, yarın saat 15.00’te oynanacak 10. tur karşılaşmaları ile devam edecek.


 

 

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:
tur9 1
 CM Şiar Yaran 0 - 1 Mustafa Yelken
tur9 2
 Gani Eren Ererdem 0 - 1 GM Alexander Ipatov
tur9 3
 IM Umut Atakişi ½ - ½ GM Barış Esen
tur9 4
 GM Dragan Solak 1 - 0 IM Aziz Mert Erdoğdu
tur9 5
  Doğan Küçük ½ - ½ WGM Betül Cemre Yıldız
tur9 6
 FM Bahadır Özen 1 - 0 Murat Yelligedik
tur9 7
 FM Orkhan Eminov ½ - ½ GM Kıvanç Haznedaroğlu
 
Turkish Chess Federation © 2014