Untitled-1
live im_tsf
sayfa 1
buton
GSB_mavi_-1
 tsf logo_2015
adana logo
HS Logo EN Adana_Hrz RGB

banner_isbank_468
GM Ipatov Zirvede!
IMG 2608
Adana Ramada Otel’de gerçekleştirilen 2015 Türkiye Satranç Şampiyonası, bugün oynanan 10. tur karşılaşmaları ile devam etti.  
 
Büyükustalar Dragan Solak -  Barış Esen arasında son derece keskin cereyan eden mücadelenin berabere bitmesi ve GM Alexander Ipatov’un IM Umut Atakişi karşısında galip gelmesinin ardından GM Ipatov, GM Solak ile arasındaki puan farkını 1,5 puana çıkararak Türkiye Şampiyonluğu yolunda avantaj sağladı. İlk iki sırada yer alan büyükustalarımızın karşılaşacağı 11. tur müsabakaları yarın saat 15.00’de başlayacak.
 
WGM Betül Cemre Yıldız günün diğer kazanan sporcusu olurken diğer masalar berabere bitti.
 
Şampiyonanın 10 turu sonunda Ipatov, tam puanla şampiyonluk yarışını zirvede sürdürürken, GM Solak 8.5, IM Mert Erdoğdu ise 6.5 puanla sıralanıyorlar.
 Canlı anlatımlar sırasında oyunlara ilişkin soru sormak ya da yorumlarını paylaşmak isteyen satranç severler, #TR2015 etiketi ile Türkiye Satranç Federasyonu resmi Twitter hesabına (@TurkishChess) tweet atarak; resmi Facebook sayfasında ilgili gönderinin altına yorum yazarak ya da Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine e-posta atarak canlı yayında bu heyecana ortak olabilirler. 

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:

 


tur10 1
  Mustafa Yelken  ½ - ½ GM Kıvanç Haznedaroğlu
tur10 2
 Murat Yelligedik  ½ - ½ FM Orkhan Eminov
tur10 3
 WGM Betül Cemre Yıldız 1 - 0 FM Bahadır Özen
tur10 4
 IM Aziz Mert Erdoğdu  ½ - ½ Doğan Küçük
tur10 5
 GM Barış Esen ½ - ½ GM Dragan Solak 
tur10 6
 GM Alexander Ipatov 1 - 0 IM Umut Atakişi
tur10 7
 CM Şiar Yaran ½ - ½ Gani Eren Ererdem
 
Turkish Chess Federation © 2014